2. Световен футбол
  3. Mинимални победи за Росарио Сентрал и Сао Пауло на четвъртфиналите в Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Уругвайският Насионал и Бока Хуниорс завършиха 1:1

Уругвайският Насионал и Бока Хуниорс завършиха 1:1 в първа четвъртфинална среща от турнира Копа Либертадорес. Сао Пауло и Росарио Сентрал пък взеха минимални победи с по 1:0 съответно над Атлетико Минейро и колумбийския Атлетико Насионал. На Естадио Гран Парке Сентрал уругвайците доминираха в по-голяма част от мача, но гостите от Бока откриха резултата чрез Франк Фабра в 70-ата минута. Но 6 минути по-късно Себастиан Фернандес изравни.

Още от самото начало футболистите на Насионал натиснаха и няколко пъти техните центрирания създадоха мелета в наказателното поле на гостите. След почивката натискът се засили, но грешка на техен защитник позволи на Фабра да открие резултата. Урусите отказаха да се предадат и възстановиха равенството 6 минути по-късно. Бившият футболист на Лион и Рома Мишел Бастос донесе успеха на Сао Пауло над Атлетико Минейро с 1:0. Той се разписа с глава в 79-ата минута. Мачът беше доста горещ откъм емоции и съдията Уилмар Ролдан показа 10 жълти картона, като 7 от тях бяха преди почивката. Но 16 минути след като се появи на терена, бившият бразилски национал изненада отнесения вратар на гостите Виктор и с глава го изпревари при центриране от дясно.

Атлетико не само загуби мача, но и голямата си звезда Робиньо, който беше заменен в 39-ата минута с контузия. Росарио Сентрал постигна напълно заслужена победа над колумбийския Атлетико Насионал с 1:0. Валтер Монтоя откри резултата още в 6-ата минута, след като от почти 30 метра прехвърли вратаря Франко Армани. Домакините почти удвоиха аванса си в средата на втората част, но Армани тук се реваншира като направи две блестящи спасявания, а в заключителните минути и още три поредни от близко разстояние.