2. Световен футбол
  3. Монтерей срещу Челси в полуфинала за Световното клубно първенство

Монтерей срещу Челси в полуфинала за Световното клубно първенство

Мексиканците победиха корейския Улсан с 3:1 в 1/4-финала, играят срещу Челси в четвъртък

Мексиканският отбор Монтерей се класира за полуфиналите на Световното клубно първенство по футбол в Япония след победа с 3:1 над Улсан Хюндай (Република Корея).

В спор за място на финала Монтерей ще срещне европейския клубен шамипон Челси в четвъртък. Тийнейджърът Хесус Корона откри резултата в полза на мексиканския отбор в 9-а минута, а аржентинският нападател Сесар Делгадо добави два гола през второто полувреме за шампиона в зона КОНКАКАФ. Ли Кюн-хо вкара почетен гол за първенеца на Азия две минути преди края.

В другия четвъртфинален мач днес египетският Ал Ахли ще играе с шампиона на Япония Санфрече Хирошима, като победителят ще срещне бразилския Коринтианс на полуфиналите.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка