2. Световен футбол
  3. Неочакван герой прати Чили на полуфинал (ВИДЕО)

Неочакван герой прати Чили на полуфинал (ВИДЕО)

Маурисио Исла вкара за 1:0 и детронира Уругвай, който завърши с 9 души

Домакинът Чили е първият полуфиналист на Копа Америка, след като детронира останалия с 9 души Уругвай след късен победен гол на десния бек Маурисио Исла за 1:0. Чилийците стигнаха до успеха едва в края след червени картони на Единсон Кавани и Хорхе Фусиле, а Исла хвърли трибуните в Сантяго в екстаз в 81-ата минута.

На полуфинала Чили ще срещне победителя от четвъртфинала Перу – Боливия.

Хорхе Сампаоли бе направил само една промяна в състава си спрямо разгрома с 5:0 над Боливия в груповата фаза – Еухенио Мена замени Жан Бусажур. Оскар Табарес пък върна Диего Годин в защита на мястото на Себастиан Коатес.

Първите 45 минути бяха безмилостна битка и на моменти влизанията стигаха до откровена грубост. Уругвай предимно се бранеше с по 9-10 човека зад линията на топката. Чилийците се ориентираха предимно към изстрели отдалеч, а Чарлс Арангис беше близо до гола в 26-ата минута, но стреля право в Муслера. По-рано стражът бе отразил и далечен удар на Видал.

Втората част започна в подобно русло, а обратно на логиката „урусите” изпуснаха шанс да поведат след статично положение. Топката стигна до Диего Ролан, който се ориентира най-добре, обаче не вложи достатъчно сила, за да затрудни Клаудио Браво.

В 63-ата минута Кавани удари Гонсало Хара през лицето и получи втори жълт картон, което остави Уругвай с човек по-малко.

И с 10 души уругвайците изпуснаха две добри положения и бяха наказани. В 81-ата минута Муслера боксира центриране на крака на Валдивия на границата на наказателното поле, той чукна до себе си за Исла и десният бек на Ювентус намери долния десен ъгъл с прецизен шут за 1:0, а чилийците полудяха от радост.

Преди края Фусиле получи втори червен картон на сметката на Уругвай, което доведе до голямо меле между всички играчи, а Чили се класира за полуфиналите.