2. Световен футбол
  3. Неймар понесе Бразилия на гръб с гол и асистенция (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неймар понесе Бразилия на гръб с гол и асистенция (ВИДЕО+СНИМКИ)

Селесао преодоля кошмарна грешка в защита и обърна Перу в самия край за 2:1

Неймар понесе Бразилия на гръб с гол и асистенция, а селекцията на Дунга потегли с драматичен обрат и победа с 2:1 срещу Перу на Копа Америка. На стадиона в Темуко, Чили, началото бе френетично и Перу поведе още в 3-ата минута, Неймар изравни веднага в 5-ата, а чак в добавеното време на мача резервата Дъглас Коста донесе успеха на кариоките след отличен пас на Неймар.

Така Бразилия и Венецуела имат по 3 точки на върха в Група C на турнира, а Колумбия и Перу останаха с празни ръце след първото завъртане.

Дани Алвеш бе повикан в последния момент в отбора, но започна като титуляр, както и талантливият Фред от Шахтьор (Донецк).

Но Перу поведе още в 3-ата минута, а рехавата защита на Бразилия напомни за случилото се на Мондиала миналото лято. Давид Луис реши да лъже в наказателното поле след безобиден дълъг пас, наложи му се да връща на вратаря Джеферсон, който сбърка при свой опит за пас и Куевас пресече, за да вкара отблизо за 1:0.

Селесао се съвзе бързо и изравни само две минути по-късно. Дани Алвеш центрира отдясно и Неймар с глава намери долния ъгъл за 1:1 в една комбинация на играчи на Барселона.

Фред и Неймар стреляха неточно, а Забрано изчисти удар на Неймар от голлинията в 13-ата минута. Началото на мача наистина спря дъха на зрителите с безброй атаки и голови положения. Диего Тардели не бе точен от трудно положение, а мачът постепенно се успокои и навлезе в по-различен ритъм.

Неймар блестеше най-ярко на терена и в 53-ата минута нямаше късмет да се разпише за втори път, след като фалцовият му удар от около 25 метра нацели гредата.

Дъглас Коста изпусна отличен шанс при контра четвърт час пред края и не оползотвори паса на Неймар. Но в добавеното време ситуацията се повтори и при нова контра Неймар разсече с пас защитата, а Дъглас Коста този път успя да промуши в мрежата за 2:1 и трите точки останаха за бразилците.

В четвъртък през нощта Бразилия среща Колумия, а Перу ще се изправи срещу Венецуела в петък през нощта.