2. Световен футбол
  3. Неймар премина границата от 100 гола

Неймар премина границата от 100 гола

Неймар премина границата от 100 гола в кариерата си за Сантос, след като вкара хеттрик за 3:1 срещу Сао Пауло по пътя към финала от шампионата на бразилския щат

Неймар премина границата от 100 гола в кариерата си за Сантос, след като вкара хеттрик за 3:1 срещу Сао Пауло по пътя към финала от шампионата на бразилския щат. Неймар достигна границата от 100 попадения с точен удар от дузпа след три минути игра на "Морумби", а след това оформи хеттрика си с голове в 32-та и 78-та минута на мача.

С това бразилският национал се превърна в третия най-резултатен играч в първенството в ерата след Пеле, а освен това се нареди на 24-о място във вечната ранглиста. До второто място остават само още две попадения.

"За мен е чест, че вкарах 100 гола за този велик клуб", каза накратко Неймар, който започна кариерата си в юношеските формации на отбора и подписа първи професионален договор преди три години.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026