2. Световен футбол
  3. Нигерия отива на световното в Бразилия (ВИДЕО)

Нигерия отива на световното в Бразилия (ВИДЕО)

"Суперорлите" биха Етиопия с 2:0 на реванша от плейофа и с общ резултат 4:1 подпечатаха билета за Южна Америка

Нигерия ще играе на Световното първенство догодина, след като победи Етиопия с 2:0 у дома и с общ резултат 4:1 спечели плейофа за място в Бразилия.

След успеха с 2:1 от първия мач, днес „суперорлите” поведоха в 20-ата минута след гол на Виктор Моузес от дузпа, а късен гол от пряк свободен удар на Виктор Обина сложи точка на спора. Така Нигерия ще играе на Мондиал за пети път в последните 6 издания на световните първенства.

Победата от първия мач даваше огромно предимство на нигерийците, които излязоха уверени на стадиона в Калабар.

Акробатичен удар на Еменике бе спасен в 6-ата минута, но 14 по-късно съдията даде спорна дузпа за игра с ръка на Хаилу в наказателното поле. Защитникът опита да спре едно центриране отляво, но топката тупна и го удари в ръката. Реферът посочи бялата точка и Моузес, който играе за Ливърпул, прати вратаря в погрешния ъгъл за 1:0.

Втората част бе скучна, като Еменике без изпреварен от вратаря. 11 минути преди края резервата на Моузес – Виктор Обина, от пряк свободен удар оформи крайното 2:0.

Нигерия ще играе догодина в Бразилия, а етиопците ще гледат по телевизията.