2. Световен футбол
  3. Новият в Арсенал с хеттрик за Корея (видео)

Новият в Арсенал с хеттрик за Корея (видео)

Република Корея победи Ливан с 6:0 в световна квалификация от зона Азия

С хеттрик на новото попълнение на Арсенал - Парк Чу-Йон, отборът на Република Корея победи Ливан с 6:0 в световна квалификация от зона Азия.

Две попадения добави друг играч от английската Висша лига - Джи Дон-Вон от Съндърланд и корейците разгромиха своя съперник в първи мач от група 2 на квалификациите в Азия.

Значително повече проблеми имаше отборът на Япония, който се наложи с минималното 1:0 над КНДР с гол на Мичихирио Ясуда в добавеното време на мача. Йошида засече с глава центриране в четвъртата минута на добавеното време и донесе победата за Япония.

Японците бяха без звездите Кейсуке Хонда, Кенго Накамура и Юто Нагатомо, но и без тях записаха 14-и мач без загуба под ръководството на италианския специалист Алберто Дзакерони. В среща от група 4 Австралия победи трудно Тайланд с 2:1.