2. Световен футбол
  3. Ню Йорк Сити падна от Ред Булс в градското дерби пред погледа на Пирло и Лампард

Давид Вия не помогна на новия отбор да избегне загубата с 1:3

Ню Йорк Ред Булс спечели градското дерби в МЛС и общо второ в историята на професионалния футбол в САЩ, побеждавайки с 3:1 новосъздадения отбор Ню Йорк Сити. Мачът се игра на митичния "Янки Стейдиъм", а гостите стигнаха до успеха с пълен обрат през втората част. Първата среща между двата отбора за сезона отново беше спечелена от Ред Булс, които биха с 2:1 като домакини.

Пред 48 хиляди зрители Томас Макнамара даде преднина на Сити още в 6-ата минута, но две след началото на втората част Брадли Райт-Филипс изравни. Крис Дювал направи пълен обрат пет минути по-късно, а Мат Миазга успокои гостите с трети гол в 73-ата.

За домакините, които са част от корпорацията Сити Футбол груп, игра испанската звезда Давид Вия, но не помогна особено на своите. Мачът изгледаха заедно Андреа Пирло и Франк Лампард, които се очаква скоро да играят редом до Вия за Ню Йорк Сити.

Ню Йорк Ред Бул заема 3-о място от 10 състава в Източната конференция, изоставайки на точка от 2-ия Ню Ингланд. Ню Йорк Сити е 9-и. За Ред Бул обаче предстои още едно градско дерби- на 2-и юли срещу възстановения Ню Йорк Космос за Купата на САЩ.