2. Световен футбол
  3. ОБЗОР: Бразилия с шеста поредна победа, Аржентина с реми срещу Колумбия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Бразилия с шеста поредна победа, Аржентина с реми срещу Колумбия (ВИДЕО)

Жуниор Кайседо титуляр за Еквадор, вижте всички резултати от квалификациите в Южна Америка

Отборът на Бразилия записа шеста поредна победа в квалификациите за Мондиал 2020 в Катар и поведе в класирането на зона КОНМЕБОЛ с 18 точки.

Тази сутрин "селесао" победи с 2:0 при гостуването на Парагвай.

Неймар изведе гостите в 4-ата минута след пас на Габриел Жезус, а Лукас Пакета оформи крайното 2:0 в продължението на двубоя.

Съставът на Аржентина стигна само до равенство (2:2) при визитата си на Колумбия.

Двубоят в Баранкиля започна невероятно за "гаучосите", които водеха с 2:0 до 8-ата минута с попадения на Ромеро (3) и Паредес (8).

Звездата на Аржентина Лионел Меси направи няколко пропуска пред вратата на Колумбия, преди домакините да намалят резултата в 51-аа минута с гол на Муриел.

В четвъртата минута от продълженията Борха изравни за крайното 2:2. Аржентина е на второ място с 12 точки (3 победи и 3 равенства), докато Колумбия е на петата позиция с 8.

Междувременно нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо записа първи мач като титуляр за националния отбор на Еквадор.

След като преди няколко дни дебютира от пейката при загубата с 0:2 от Бразилия, днес таранът на "червените" започна от първата минута срещу Перу, но тимът му отново отстъпи, този път с 1:2.

Въпреки победата си Пету остава последен в класирането с 4 точки, колкото има и Венецуела, докато Еквадор е трети с 9 точки.