2. Световен футбол
  3. ОБЗОР: Меси с 5 гола за Аржентина (ВИДЕО)

ОБЗОР: Меси с 5 гола за Аржентина (ВИДЕО)

Проверките Мексико - Еквадор и САЩ - Уругвай завършиха без голове

Лионел Меси реализира пет гола за победата на Аржентина с 5:0 срещу Естония в приятелски мач.

Един от най-великите футболисти за всички времена откри резултата от дузпа още в деветата минута на срещата в северния испански град Памплона.

Папу Гомес асистира за второто попадение на нападателя на Пари Сен Жермен точно преди почивката.

34-годишният Меси оформи своя хеттрик две минути след началото на втората част при центриране на Науел Молина. До края бившият играч на Барселона се разписа още два пъти - в 71-ата и 76-ата минута на двубоя.

Меси има 86 попадения в общо 162 изиграни мача с екипа на двукратните световни шампиони.

На ниво национален отбор нападателят на Аржентина вече е с два гола повече от унгарската легенда Ференц Пушкаш (84).

Междувременно отборите на САЩ и Уругвай завършиха при равенство 0:0 приятелски двубой, игран в Канзас Сити.

Влезлият като резерва Единсон Кавани пропусна да донесе победата за гостите в третата минута на добавеното време, пращайки топката вдясно от вратата на САЩ.

Полузащитникът Уестън МакКени бе титуляр за домакините за първи път след като счупи крака си на 22 февруари, а на вратата бе Шон Джонсън за първи път от повече от две години насам.

Проверката бе втора за САЩ от четирите планирани този месец, като те са част от подготовката на тима за преди Световното първенство по футбол в Катар.

Подобна е ситуацията и при уругвайците, които преди дни победиха Мексико с 3:0 в друга контрола.

Колумбия победи Саудитска Арабия с 1:0 също в приятелски мач, който се проведе в испанския град Мурсия. Победният гол за колумбийците бе дело на Рафаел Боре още в деветата минута.

Съставите на Мексико и Еквадор направиха хикс 0:0 в друга приятелска среща, играта в Чикаго.