2. Световен футбол
  3. Отказалият на Челси Неймар отново блести в Бразилия

Отказалият на Челси Неймар отново блести в Бразилия

Тийнейджърът Неймар, който отказа договор с Челси миналата седмица, вкара един гол и подаде за втория при победата на Сантос с 2:0 срещу Атлетико Минейро в среща от 15-ия кръг на бразилското първенство по футбол.

Тийнейджърът Неймар, който отказа договор с Челси миналата седмица, вкара един гол и подаде за втория при победата на Сантос с 2:0 срещу Атлетико Минейро в среща от 15-ия кръг на бразилското първенство по футбол.

Сантос обаче остана шести на 12 точки зад лидера Флуминензе, който загуби две точки от преднината си срещу Коринтианс след 2:2 срещу Васко да Гама и вече води само с две на върха. Неймар, който реши да отхвърли оферта към клуба си на стойност 20 милиона евро и да остане на "Вила Белмиро" през следващите пет години, изведе Сантос напред в резултата в началото на второто полувреме, когато вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Верлей. Звездата на домакините подаде за втория гол на Данило, който бе точен за крайното 2:0 в 79-ата минута.

Феновете на Флуминензе организираха тържествено посрещане за Деко на "Маракана", където се игра дербито на Рио де Жанейро срещу Васко да Гама. Лидерът в генералното класиране обаче стигна само до 2:2 през 80 хиляди зрители.|

Във временното класиране води отборът на Флуминензе с 33 точки, следван от Коринтианс с 31, Ботафого и Сеара с по 24, Авай с 22 и други.

ФИФА дава уайлд кард на Меси и Маями за клубното световно

Интер Маями нямат право да участва, тъй като не е печелил Шампионската лига на КОНКАКАФ от четири години, но ФИФА е решена да му даде възможност да се състезава