2. Световен футбол
  3. Палмейрас разгроми Сао Пауло, първа победа за Васко да Гама (ВИДЕО)

Палмейрас разгроми Сао Пауло, първа победа за Васко да Гама (ВИДЕО)

Героична победа постигна Флуминензе с 2:1 при гостуването си на Гояш

Палмейрас размаза Сао Пауло с 4:0 в среща от 9-ия кръг на бразилското първенство, като играчите му отбелязаха по два гола във всяко полувреме. Любопитното е, че преди мача Сао Пауло можеше да излезе 1-и в класирането, но сега е 4-и със 17 точки, на две от лидера Спорт Ресифе.

Поражението е първо за Сао Пауло след назначаването на колумбийския треньор Хуан Карлос Осорио, който беше отстранен от резервната скамейка на полувремето заради апострофиране и разправии със съдията.

Леонардо Перейра откри резултата в 32-ата минута, а защитникът Виктор Рамос в 41-ата удвои. След почивката Рафаел Маркос реализира за 3:0 в 58-ата минута, а аржентинецът Хонатан Кристалдо оформи разгрома на Сао Пауло в 73-ата. С победата Палмейрас събра 12 точки и се придвижи на 11-о място в класирането.

Лидерът Спорт Ресифе има 19 точки след равенството 1:1 при визитата на новака Чапекоензе. Ритийли даде аванс на Спорт в 29-ата минута, но 120 секунди преди последната свирка Бруно Ранжел изравни. Атлетико Минейро се изкачи на 2-о място със 17 точки, колкото имат Флуминензе, Сао Пауло и Гремио, подреждащи се така според головата разлика от 3-о до 5-о място.

Пред рекордните за сезона 56 хиляди зрители на Ещадио Минейрао Атлетико Минейро се наложи с минималното 1:0 над последния в класирането Жоинвил. Голът на победата реализира Леонардо Силва в 34-ата минута.

Героична победа постигна Флуминензе с 2:1 при гостуването си на Гояш. Флу започна без контузения нападател Фред, а в 57-ата минута беше изгонен с червен картон защитникът Джум. Гостите приключиха мача с девет човека, тъй като полузащитникът Винисиус се контузи в 82-ата минута, а трите смени бяха вече извършени. Вагнер в 53-ата и Едсон в 63-ата се разписаха за гостите.

Васко да Гама постигна първа победа през сезона, след като се наложи с 1:0 над големия си съперник Фламенго. Срещата се игра на стадиона в Куяба, а Дувиер Риаскос донесе успеха на мореплавателите. Васко се придвижи от 20-о на 19-о място с 6 точки, а Фламенго е на 17-а позиция със 7, но също в зоната на изпадащите.