2. Световен футбол
  3. Победа над Аржентина 3:2 не стигна на Уругвай за директна промоция (+ВИДЕО)

Победа над Аржентина 3:2 не стигна на Уругвай за директна промоция (+ВИДЕО)

Момчетата на Оскар Табарес ще трябва да преодолеят Йордания, за да се класират за мондиала в Бразилия

Уругвай ще трябва да премине през плейоф, за да се класира на Световното първенство в Бразилия, въпреки победата с 3:2 над Аржентина в Монтевидео тази нощ.

Момчетата на Оскар Табарес не успяха да си осигурят достатъчно голяма победа срещу неубедителната Аржентина и завършиха пети в КОНМЕБОЛ.

Те ще трябва да преодолеят Йордания на бараж в два мача през ноември, за да играят в Бразилия догодина.

Макси Родригес все изравняваше през първото полувреме, след като Кристиан Родригес и Луис Суарес извеждаха домакините напред.

Гол на Едисон Кавани рано през второто полувреме даде надежда на Уругвай, че ще успее да задмине Еквадор по голова разлика, но не успя да стигне до друг гол.

9   Парагвай 16 3 3 10 17 : 31 -14 12

В състезание, в което два (или повече) отбора завършат с равен брой точки, класирането ще бъде определено по следната система:

1. Голова разлика
2. Отбелязани голове

Ето и видео от мача, а от останалите световни квалификации - търсете във видеосекцията!