2. Световен футбол
  3. Полша и Корея с голово реми в Сеул

Полша и Корея с голово реми в Сеул

Капитанът на азиатците Парк Чу-Йънг вкара 2 гола и се надява да е убедил Арсен Венгер в качествата си

Капитанът на Южна Корея и ново попълнение на Арсенал Парк Чу-Йънг отбеляза два страхотни гола срещу Полша, но това не се оказа достатъчно за азиатците да спечелят приятелската среща между двете страни. Якуб Блажчиковски изравни минути преди края за ремито 2:2.

Полша, заедно с Украйна, ще домакинства на Евро 2012 и усилено се готви за форума с престижни контроли. Днес поляците опитаха да прекъснат серията на Южна Корея от над година без загуба на собствен терен , но не успяха.

През първата част „Дружина полска” игра по-спокойно и с повече самочувствие. Заслужено Робърт Левандовски изведе европейците напред. В 29-ата минута Блажчиковски стреля отдалеч, вратарят на азиатците Юнг Сунг-Ронг изби с мъка в гредата, но топката се върна към терена и за звездата на Борусия Дортмунд Робърт Левандовски не бе проблем да я прати с глава в мрежата.

Секунди по-късно Полша можеше да удвои аванса си. Пак Блажчиковски, който също играе за немския шампион Борусия Додртмунд, шутира от границата на наказателното поле, но този път право в ръцете на стража.

Играчите на Чо Куанг-Рае не можаха да се окопитят до края на полувремето и допускаха елементарни грешки в пасовете, като най-често губеха и борбата за първа топка. През втората част домакините заиграха на по-високи обороти и заслужено вкараха 2 гола, с които обърнаха развоя на мача.

Първо Ки Сунг-Йенг не можа да намери мрежата с глава след хубаво центриране от корнер. Капитанът Парк можеше да изравни в 53-ата минута след грешка в полската защита, но ударът му от воле профуча покрай гредата.

Все пак Южна Корея успя да стигне до изравнителен гол в 66-ата минута. Левият бек Чул Хонг проби чудесно по крилото, отбраната изби, но последва второ центриране и нападателят на Арсенал Парк вкара отблизо за 1:1.

В 76-ата минута корейците направиха една контраатака като по учебник, Парк остана сам срещу своя съотборник Лукаш Фабиански и спокойно го преодоля за 2:1.

Авторът на двата гола за Южна Корея бе заменен под бурните овации на публката в Сеул 10 минути преди края. Само 3 по-късно Якоб Блажчиковски се възползва от едно лошо изчистване и с хубав удар изравни за крайното 2:2.