2. Световен футбол
  3. Проклятието на елиминациите застигна отново Тунис (ВИДЕО)

Проклятието на елиминациите застигна отново Тунис (ВИДЕО)

Тунизийците загубиха за пети пореден път елиминационен мач на Купата на Африка, Буркина Фасо е на полуфинал

Прокобата на елиминациите отново застигна Тунис, който загуби с 0:2 от Буркина Фасо в първия четвъртфинал на Купата на Африка 2017. На стадиона в Либървил „жребците” донесоха мъка на тунизийците с два гола в последните 10 минути.

За Тунис това беше пето поредно отпадане в елиминационен мач на континенталния турнир. Срещата днес беше повторение на двубоя от същата фаза преди 19 години, когато Буркина Фасо спечели с 8:7 при дузпите, като и тогава, както сега, треньор на тима е Хенрик Касперчак.

Първата част беше изиграна много предпазливо и от двата отбора. Бертран Траоре намери Накулма, който се паникьоса на добра позиция и стреля високо над целта. Кениси изпусна за „Орлите от Картаген” след центриране на Слити пред другата врата.

Бертран Траоре, който играе за Аякс под наем от Челси, опита да вкара ефектен гол с прехвърляне на вратаря, но прехвърли и далечния ъгъл на целта. Бен Амор стреля без забавяне и вратаря на Буркина Фасо – Кофи, имаше късмет, че топката мина встрани.

Тунис не беше печелил четвъртфинален сблъсък далеч от дома от 2000 година и напрежението започна да обзема тима след почивката.

Бившият нападател на Майнц и Аугсбург Аристид Бансе се оказа скритият жокер на „жребците” от пейката. Той замени много активния Сирил Баяла в 76-ата минута и 5 по-късно Бансе от пряк свободен удар насочи идеално в долния десен ъгъл за 1:0.

Бансе удари греда след подновяването на играта, а тунизийците се сринаха. Преджус Накулма получи в коридор, показа бързина, заобиколи вратаря и направи 2:0 в 85-ата минута.

От 21:00 Сенегал и Камерун се срещат в голямо дерби, което ще определи втория полуфиналист в турнира.