2. Световен футбол
  3. Ривър Плейт победи минимално последния като гост (ВИДЕО)

Ривър Плейт победи минимално последния като гост (ВИДЕО)

Сан Лоренсо настигна Годой Крус на върха

Ривър Плейт спечели с 1:0 като гост срещу Олимпо в среща от 11-ия кръг на аржентинското първенство група "А". Голът на победата за гранда от столицата реализира Леонардо Пискуличи с глава в 66-ата минута, възползвайки се от центриране отляво на Себастиян Дриуси.

След победата в Баия Бланка "милионерите" се изкачиха на девета позиция в класирането с актив от 13 точки. Олимпо заема последната 15-а позиция в група "А" с 9 точки.

В друга среща от кръга Банфийлд победи с 2:0 като гост срещу Патронато де Парана. Джовани Симеоне се разписа в 37-ата минута и четири минути след почивката в полза на гостите. Банфийлд е на 11-а позиция с 11 точки, докато Патронато е на 10-о място с 13 спечелени точки.

Лидерът до момента Годой Крус направи равенство 2:2 при гостуването си на Химнасия Ла Плата и има 21 точки. Със същия актив е и Сан Лоренсо, който победи с 2:1 у дома срещу Росарио Сентрал. Бока Хуниорс разгроми с 4:1 като домакин Алдосиви и е на петото място в група "Б" на аржентинския шампионат.