2. Световен футбол
  3. Ривър Плейт с шеста поредна победа

Ривър Плейт с шеста поредна победа

Бока Хуниорс завърши 1:1 при гостуването си на Банфийлд

Защитаващият титлата си Ривър Плейт победи гостуващия Индепендиенте с 4:1 в среща от осмия кръг на аржентинското футболно първенство. Шампионите постигнаха шести пореден успех и запазиха лидерската си позиция в класирането с актив от 19 точки. Ривър Плейт е с мач по-малко, тъй като срещата с Арсенал от седмия кръг миналия уикенд беше отложена заради буря и ще се играе на 26-и септември.

Точни за шампионите бяха Леонардо Пискуличи, Ариел Рохас, Теофило Гутиерес и Родриго Мора.

Индепендиенте е на четвърто място с 15 точки. Ланус се изкачи на второ място в класирането с 16 точки и мач повече, след като победи като гост Килмес с 2:0. Попаденията реализираха в края на първото полувреме Силвио Ромеро от дузпа и автогол на Алехандро Кабрал.

Бока Хуниорс завърши 1:1 при гостуването си на Банфийлд. Андрес Чавес даде аванс на Бока в 65-а минута, но в последните секунди на мача Емилиано Терзаги изравни. Бока Хуниорс е на девето място с 10 точки от седем мача. Росарио Сентрал победи с 3:1 Арсенал в друг мач от кръга. Третият в класирането Нюелс Олд Бойс гостува на Расинг Клуб на 23-и септември.

Кристиано Роналдо продължава да бележи в Саудитска Арабия(ВИДЕО)