2. Световен футбол
  3. Ривър Плейт удари Бока при завръщането на феновете

Ривър Плейт удари Бока при завръщането на феновете

С 2:1

Ривър Плейт изпусна да качи на голям резултат вечния си съперник Бока Хуниорс в дербито от 14-ия кръг на Професионалната футболна лига на Аржентина. На стадион "Монументал", който отвори врати за верните фенове на "милионерите" точно 582 дни от последния път, домакините доминираха през цялото време и спечелиха само с 2:1.

Герой за "червено-белите" стана младият нападател Хулиан Алварес, който вкара и двете попадения. Той се разписа първо в 25-ата минута с удар отдалеч, а в 43-ата минута удвои.

Бившият защитник на Манчестър Юнайтед Маркос Рохо пък се превърна в антигерой за "генуезците", след като остави Бока с човек по-малко още в 15-ата минута. Левият защитник си изпроси два жълти картона в рамките на 60 секунди. Първо извърши ненужен фал в центъра на терена, а секунди по-късно след ново негово нарушение започна да оспорва решението на рефера.

Успехът изведе "милионерите" на първо място в класирането с актив от 30 точки. Досегашният лидер Талерес де Кордоба е втори с 29 точки, но и мач по-малко. Победата е изключително важна за момчетата на Марсело Гаярдо, които гонят единствения трофей, който липсва във витрината на най-успешния треньор в историята на Ривър Плейт - шампионската титла на Аржентина. При него спечелиха 12 трофея, но вече осем години им се изплъзва титлата на страната.