2. Световен футбол
  3. Ривър Плейт вдигна за трети път Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Ривър Плейт вдигна за трети път Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Аржентинският гранд надви с класика Тигрес

Ривър Плейт победи мексиканския Тигрес с 3:0 във финала-реванш за Копа Либертадорес и завоюва трофея за 3-ти път в историята си.

Първият финален мач, играл се в Мексико преди седмица, завърши 0:0. На реванша, състоял се на ст. "Антонио Веспучио Либерти" в Буенос Айрес, отборът на Ривър Плейт не изпусна инициативата от първата до последната минута.

Мексиканците успяха да поддържат някакъв паритет в играта само през първото полувреме, в края на което обаче защитата им се пропука - 1:0 за Ривър след гол на Луис Аларио в 44-ата минута.

В 74-ата минута Карлос Санчес удвои от дузпа, което принуди Тигрес да заиграе ва банк. Това отвори пространства за опасни контри пред домакините и 4 минути след втория гол мачът свърши с попадение на Рамиро Мори: 3:0.

Това е третата Копа Либертадорес за Ривър, като предишните две са от 1986 и 1996 г. Тимът е и абсолютен рекордьор по спечелени титли от първенството на Аржентина - цели 36, като вечният съперник Бока Хуниорс има 30, а третият Расинг е далеко назад с едва 17 титли. През 1986 г. Ривър Плейт печели и Междуконтиненталната купа.