2. Световен футбол
  3. Ривър Плейт взе минимален аванс срещу Бока Хуниорс (ВИДЕО)

Ривър Плейт взе минимален аванс срещу Бока Хуниорс (ВИДЕО)

"Милионерите" спечелиха с 1:0 първия осминафинал от Копа Либертадорес

Ривър Плейт взе минимален аванс пред големия съперник Бока Хуниорс след първия мач между двата отбора от осминафиналите за Копа Либертадорес - южноамериканския еквивалент на Шампионската лига. Ривър спечели домакинството си с 1:0.

Само преди 4 дни двата отбора отново играха един срещу друг, но в двубой от първенството и Бока Хуниорс категорично надигра съперника си с 2:0. Сега на "Монументал" в Буенос Айрес за "милионерите", както са известни футболистите на Ривър Плейт, беше време за реванш. През първото полувреме най-добрите положения за отбора на Марсело Гаярдо се откриха пред Тео Гутиерес и Фунес Мори, но и двамата не успяха да реализират. Най-добрият шанс за "синьо-жълтит"е се откри в самото начало на второто полувреме, но излязъл сам срещу вратаря Марсело Бароверо, Джонатан Калери пропусна.

Двубоят вървеше към нулево равенство, когато резервата Гонсало Мартинес се пребори в наказателното поле на гостите и изработи дузпа. Карлос Санчес беше безкомпромисен от бялата точка и така преди реванша на 14 май на "Бонбонера" Ривър Плейт взе минимален, но ценен аванс.

Меси: Първата цел е изпълнена