2. Световен футбол
  3. Ривър прегази Годой Крус с 5:0 (ВИДЕО)

Ривър прегази Годой Крус с 5:0 (ВИДЕО)

Ривър Плейт постигна разгромна победа с 5:0 у дома срещу Годой Крус в среща от десетия кръг на аржентинското първенство. Успехът е първи за гранда от Буенос Айрес в мачовете у дома в шампионата за последните 18 месеца

Ривър Плейт постигна разгромна победа с 5:0 у дома срещу Годой Крус в среща от десетия кръг на аржентинското първенство. Успехът е първи за гранда от Буенос Айрес в мачовете у дома в шампионата за последните 18 месеца. Гостите от Годой Крус първи имаха шанс да открият резултата, но в деветата минута Мартин Агире откри резултата в полза на Ривър Плейт след центриране на Родриго Мора. Две минути по-късно основният полузащитник на домакините Леонардо Понсио се разписа с удар от 30 метра и отпразнува своя мач номер 100 с екипа на Ривър Плейт. След почивката Акроса се разписа на два пъти за победителите, а едно попадение добави Мора за крайното 5:0.

Успехът на тима от Буенос Айрес беше помрачен от контузията в глезена на Понсио, който беше заменен принудително. След три седмици е първото "Суперкласико" между Ривър Плейт и Бока Хуниорс от май 2011 година насам. В последното дерби между двата най-големи отбора в Аржентина "синьо-златистите" спечелиха с 2:0 на стадион "Ла Бомбонера". Месец след този двубой Ривър изпадна от елита.

До момента Ривър Плейт се намира на осмо място във временното класиране с актив от 15 точки. Бока Хуниорс е на пета позиция с две точки повече. Водач в класирането е Нюелс Олд Бойс с 22 точки. В този кръг лидерите спечелиха с 1:0 у дома срещу Велес.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка