2. Световен футбол
  3. Робиньо откри головата си сметка в Китай

Робиньо откри головата си сметка в Китай

Той се разписа два пъти при успеха на своя тим с 4:2 над Шансин Шанхай

Бившият нападател на Реал (Мадрид) и Манчестър Сити - Робиньо, вкара първите си голове след трансфера в китайския Гуанджоу Евъргранд.

Робиньо се разписа два пъти при успеха на своя тим с 4:2 над Шансин Шанхай, а победата изкачи Евъргранд на върха в класирането с 51 точки, с две пред Шанхай Ийст Азия. Робиньо за последно игра в Сантос в родината си Бразилия, а сега дойде в китайското първенство с договор за 6 месеца.

В първите четири мача той беше доста комичен за визитката, която има, но срещу последния в класирането може би намери себе си. Левият защитник и национал на Китай Чжън Линпън откри резултата за Гуанджоу в 24-ата минута, а Робиньо покачи на 2:0 в 58-ата, след като излезе сам срещу вратаря на противника и търколи топката под него.

10 минути преди края на мача той вкара своето второ попадение, с което покачи на 4:1, като се разписа по идентичен начин. Старши треньор на отбора е Луис Фелипе Сколари. Преследвачите от Шанхай Ийст Азия, водени от Свен Йоран Ериксон, могат да си върнат първото място при победа над Шенхуа в градското дерби утре.