2. Световен футбол
  3. Румъния остана с България в четвърта урна за Мондиал 2014 след загуба от Парагвай (видео)

Парагвай победи Северните съседи с 2:0 в контролна среща

Парагвай победи като домакин Румъния с 2:0 в контролна среща, играна в Асунсион, и така комшиите останаха в нашата четвърта урна при жребия за квалификациите за Световното първенство през 2014 година.

Нападателите Нелсон Валдес и Роке Санта Крус реализираха попаденията през първото полувреме за тима на треньора Херардо Мартино. Двубоят беше бенефис на бившия капитан на националния отбор на Парагвай Роберто Акуня.

Валдес откри резултата още във втората минута, а 28-ата минута Санта Крус направи 2:0 с глава след добро центриране на Мигел Самудо в наказателното поле.

39-годишният Акуня, участник на три световни първенства с Парагвай, игра в първите осем минути и записа мач номер 100 с националната фланелка.

Двубоят е  част от подготовката на южноамериканците за турнира Копа Америка през следващия месец.