2. Световен футбол
  3. Румъния помете с 5:0 Армения в Ереван (ВИДЕО)

Румъния помете с 5:0 Армения в Ереван (ВИДЕО)

Със същия резултат Черна гора разгроми Казахстан

Румъния спечели с категоричното 5:0 гостуването си на Армения в двубой от група Е за Мондиал 2018. Гостите решиха всичко в мача още през първата част, като вкараха четири гола още преди да е изминал половин час.

Двубоят не започна добре за Армения, след като тимът остана с човек по-малко още в 3-ата минута. Малакян спря топката на голлинията с ръка, което бе видяно от главния рефер и това донесе на арменския играч директен червен картон и дузпа в полза на Румъния, която Станчу реализира минута по-късно.

С човек повече гостите бързо наложиха своя ритъм и покачиха на 2:0 в 10-ата минута след гол на Адриан Попа. Минута по-късно Разван Марин шокира за трети път домакините, а в 29-ата Николае Станчу осигури повече от комфортна преднина за румънците преди почивката.

През второто полувреме Румъния не показа същата агресия, като през първите 45 минути, но все пак стигна до пети гол, дело на Чипчиу в 59-ата минута.

В другия двубой от групата игран по същото време Черна гора спечели също с 5:0 мача си срещу Казахстан.

Томашевич даде преднина за домакините в 24-ата минута, като резулатът се запази до почивката.

През второто полувреме футболистите на Лубя Тумбакович зарадваха феновете на ст. „Подгорица” с още четири гола.  Вукчевич покачи на 2:0 в 59-ата, а пет по-късно Йоветич направи резултата класически. До края на срещата се разписаха също така Бечирай (73`) и Савич (78`).

В последния мач от групата Полша приема отбора на Дания, а мачът е с начало 21:45 часа българско време.