2. Световен футбол
  3. Салах спаси Египет срещу Гвинея-Бисау (ВИДЕО)

Салах спаси Египет срещу Гвинея-Бисау (ВИДЕО)

Крилото на Ливърпул вкара единствения гол в много сложен мач

Звездата на Ливърпул Мохамед Салах се превърна в герой за Египет в мача срещу Гвинея-Бисау от турнира за Купата на африканските нации. Нападателят отбеляза единственото попадение за крайното 1:0, с което Египет взе първи три точки в надпреварата.

За Гвинея-Бисау на терена излезе познатия в България Жоржиньо, който бе част от ЦСКА и Лудогорец. Той се появи в игра в 60-ата минута, но не успя да помогне на своите и да ги спаси от загуба.

Още във 2-ата минута Мохамед Салах мина покрай защитник и стреля от границата на наказателното поле, но топката се спря в десния стълб на вратата.

В 18-ата минута Мостафа Мохамед също стреля и същият стълб на вратата спаси Гвинея-Бисау.

Футболистите от Египет бяха доста по-активни през целия мач и владееха топката по-дълго време.

Победният гол падна в 69-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле и Салах я вкара в мрежата.

Само няколко минути по-късно Зизо опита да „затвори“ мача, но топката за трети път се удари в гредата.

8 минути преди края на мача феновете на Египет бяха попарени за момент Мама Балде Балде направи страхотен пробив, стреля и вкара топката в мрежата. Радостта на Жоржиньо и компания обаче трая малко, тъй като реферите прегледаха ситуацията с VAR системата и прецениха, че има нарушение – голът не бе признат.

Така след два кръга Египет зае второто място в група D, където лидер е Нигерия, който отбор се класира в плейофната фаза. Египет е с 3 точки, а Гвинея-Бисау и Судан са с по една.