2. Световен футбол
  3. Сан Лоренсо оглави еднолично класирането в Аржентина

Сан Лоренсо оглави еднолично класирането в Аржентина

Ако Бока Хуниорс победи Велес Сарсфийлд, грандът от столицата ще се изравни със Сан Лоренсо на върха

Сан Лоренсо оглави еднолично генералното класиране в аржентинското първенство, след като надви с 2:1 Килмес като гост в изтеглен мач от 14-ия кръг. Сан Лоренсо е с актив от 31 точки и води с три пред Бока Хуниорс, който гостува на Велес Сарсфийлд в неделя.

Клаудио Бийлер даде аванс на домакините в 30-та минута с гол от дузпа, но Сан Лоренсо стигна до пълен обрат до края на полувремето. Ектор Виялба се разписа за 1:1 само девет минути след попадението на Килмес, а Валтер Бенитес си вкара автогол в добавеното от съдията време и с това Сан Лоренсо се оттегли на почивка с гол аванс, който се запази до края на мача.

Ако Бока Хуниорс победи Велес Сарсфийлд, грандът от столицата ще се изравни със Сан Лоренсо на върха в класирането. С точка от Бока изостава Росарио Сентрал, който гостува на Ривър Плейт също в неделя.

Меси: Първата цел е изпълнена