2. Световен футбол
  3. Сан Лоренсо пропусна да стане шампион на Аржентина предсрочно

Сан Лоренсо пропусна да стане шампион на Аржентина предсрочно

Сан Лоренсо води в класирането с 32 точки. По 30 след тях имат Ланус, Велес Сарсфийлд, Нюелс Олд Бойс

Сан Лоренсо пропусна шанса да спечели предсрочно титлата в Аржентина завършвайки 0:0 с Естудиантес в предпоследния 18-и кръг. Така битката за шампионското звание ще продължи и в последния кръг, а Сан Лоренсо води в класирането с 32 точки. По 30 след тях имат Ланус, Велес Сарсфийлд, Нюелс Олд Бойс. 5-ото място е за Арсенал Саранди с 29. След като Ланус завърши 2:2 на собствен терен с Бока Хуниорс, за Светците беше необходимо да спечелят на собствен терен и щяха да се поздравят с 12-а титла в историята си и първа от 2007-а година насам.

Мачът обаче беше напълно равностоен, като гостите от Естудиантес можеха да открият резултата в последната минута на първото полувреме, но топката се отби в горната греда. Сан Лоренсо беше по-активен след почивката, в една от ситуациите съдията ги ощети, като не им даде редовна дузпа, но така или иначе двете нули на таблото не бяха променени.

Капитанът на отбора Хуан Мерсиер заяви: "Начинът, по който играхме, не е правилният, ако искаме да станем шампиони. Старши треньорът Хуан Антонио Пици обаче запази спокойствие и каза, че тимът се фокусира върху собственото си представяне, а не над резултатите на конкурентите.

"За да бъдем шампиони, ние трябва просто да спечелим и не ни интересуват останалите, обясни спокойно Пици. В последния кръг Сан Лоренсо гостува именно на един от преследвачите Велес Сарсфийлд.

Арсенал Саранди освен с теоретичните си надежди за титлата вече се прости и със 100-процентовия си домакински резултат през този шампионат. Те отстъпиха с категоричното 1:4 на Белграно.

В аржентинското първенство при определяне на шампиона головата разлика няма значение. Ако два отбора завършат с равен брой точки, те играят плейоф за титлата. По програма мачовете от последния кръг трябва да се играят другия уикенд, но Ланус поиска отлагане на техния мач заради ангажименти в турнира Копа Судамерикана- финал срещу бразирския Понте Прета. Аржентинската футболна асоциация се съобрази с този казус и реши да отложи два мача от последния кръг. Така Велес Сарсфийлд - Сан Лоренсо и Ланус - Нюелс Олд бойс ще се играят най-вероятно на 15-и декември.