2. Световен футбол
  3. Санта Фе се класира за четвъртфиналите на Копа Либертадорес

Санта Фе се класира за четвъртфиналите на Копа Либертадорес

Колумбийският шампион Санта Фе се класира за четвъртфиналите на южноамериканския турнир по футбол Копа Либертадорес, след като надви с 2:0 аржентинския Естудиантес.

Колумбийският шампион Санта Фе се класира за четвъртфиналите на южноамериканския турнир по футбол Копа Либертадорес, след като надви с 2:0 аржентинския Естудиантес. Общият резултат е 3:2 в полза на отбора от Санта Фе, който чака съперника си в следващия етап на елиминациите от мача между бразилските Атлетико Минейро и Интернасионал.

Санта Фе загуби с 1:2 в Аржентина миналата седмица, но колумбийците успяха да вкарат победен за плейофа гол още в 34-та минута чрез Франсиско Меса. Той надскочи защитниците на Естудиантес при центриране на Хуан Роа, благодарение на което Санта Фе изравни общия резултат и взе аванс с гола си на чужд терен. 11 минути преди края Ямилсон Ривера вкара и гол за успокоение на привържениците на Санта Фе, след направи красиво двойно подаване с Роа и се озова на няколко метра от голлинията на Иларио Наваро.

Санта Фе и мексиканският Тигрес УАНЛ са първите отбори, които се класираха на четвъртфиналите. Останалите ще станат ясни до петък вечер, южноамериканско време, когато се играят три реванша.

Двубоят между Интернасионал и Атлетико Минейро ще бъде не по-малко интересен от този в Колумбия. Двата тима завършиха наравно 2:2 в Бело Оризонте преди седмица, след като Леандро Силва изравни за домакините от Атлетико в четвъртата минута на добавеното време.

Меси: Първата цел е изпълнена