2. Световен футбол
  3. Сантос е на финал на световното клубно първенство (видео+снимки)

Сантос е на финал на световното клубно първенство (видео+снимки)

Отборът на Сантос е първият финалист на световното клубно първенство, след като в ½ финален сблъсък победи японския Кашива (Рейсол) с 3:1.

Носителят на Копа Либертадорес доминираше през по-голямата част от мача и показа защо предварително беше считан за фаворит в срещата.

Добри впечатления обаче остави и японския състав, като на няколко пъти беше близо до връщане на интригата.

Най-активни в тима на Сантос бяха звездите на тима- Неймар и Борхес, които тормозеха непрестанно бранителите на противника.

След равностойно начало на мача, резултатът беше открит в 19 минута от Неймар, който преодоля защитата на Кашива и не остави шансове на вратаря Сугено.

Пет минути след това Сантос нанесе своя удар и удвои. Този път голмайстор беше Борхес, който получи отличен пас от Дурвал, и от границата на наказателното поле вкара за 2:0.

До края на първото полувреме двата тима не успяха да отбележат нови попадения, като отборът на Кашива опита да намали резултата на стадиона в Токио, но пропуски направиха Вагнер и Танака.

Вторите 45 минути започнаха обещаващо за домакините, които намалиха пасива си в 54 минута.

Вагнер изпълни корнер, топката попадна в Сакай, който с глава от 6-7 метра вкара за 1:2.

Радостта на японците обаче трая кратко. Девет минути след това, след отлично изпълнение на пряк свободен удар от страна на Данило, резултатът стана 1:3. Защитникът, с прецизно изпълнение покрай стената, прати топката наспасяемо във вратата на Сугено.

До края на срещата Кашива се опита да намали, но липсата на късмет и точните отигравания в отбрана на бразицлите попречиха това да се случи.

По този начин Сантос ще играе на финал, като съперник на бразилския тим ще бъде победителят от другата ½ финална двойка- Барселона и катарският Ал Сад, които играят утре.