2. Световен футбол
  3. Сантос наниза 8 гола и се класира за 1/4-финалите на Копа Либертадорес (видео)

Сантос наниза 8 гола и се класира за 1/4-финалите на Копа Либертадорес (видео)

Вече са ясни четвъртфиналните двойки в турнира

Вече са ясни четвъртфиналните двойки в турнира Копа Либертадорес. Нощта в надпреварата беше една от най-резултатните в историята на турнира, след като в три мача бяха отбелязани 17 гола.

Най-сериозно е постижението на Универсидад де Чиле, който успя да заличи пасив от 1:4 от първата среща срещу Депортиво (Кито) и след победа с 6:0 се класира за четвъртфиналите. Бразилският Сантос разгроми Боливар (Ла Пас) с 8:0 и се класира също напред, както и Флуминензе, спечелил срещу Интернасионал (Порто Алегре) с 2:1 във втората среща.

Феновете на Универсидад де Чиле, който е носител на купата в турнира Копа Судамерикана, устроиха истински празник на стадиона "Естадио Насионал" в Сантяго, като още до почивката техните любимци бяха заличили пасива и водеха с 3:0. Полузащитникът Жуниор Фернандеш вкара два гола, а един добави Марсело Диас. След почивката Еухенио Мена в 56-ата минута вкара за 4:0 с удар от 5 метра, а накрая Анхело Енрикес заби още два гола в рамките на три минути между 71-ата и 74-ата за крайното 6:0.

Сантос пък нямаше никакви пречки да бележи гол след гол във вратата на Боливар на стадион "Вила Белмиро". Звездата Неймар вкара едно попадение от дузпа в 21-ата минута, след което добави и още едно в 36-ата. Блумер Елано реализира два, както и Пауло Енрике Гансо, на когото втория гол беше от над 25 метра от свободен удар. Ветеранът Алан Кардец и Боржес също се разписаха.

Флуминензе, който до момента няма спечелена Копа Либертадорес, се промъкна щастливо напред след 2:1 на стадиона на Ботафого - "Енженао", срещу Интернасионал (Порто Алегре). След нулево равенство в първата среща, гостите от северната част на Бразилия откриха резултата в 13-ата минута чрез Леандро Дамиао. За късмет на домакините обаче Леандро изравни след само две минути, а ветеранът Фред сложи главата си на центриране от дясно в последната минута на първата част за 2:1 - резултат, който се запази до края на срещата.

Ето и програма за четвъртфиналите:
Флуминензе (Бразилия) - Бока Хуниорс (Аржентина)
Коринтианс (Бразилия) - Васко да Гама (Бразилия)
Сантос (Бразилия) - Велес Сарсфийлд (Аржентина)
Универсидад де Чиле (Чили) - Либертад (Парагвай)

Първите мачове са на 15/17 май, а реваншите на 22/24 май.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026