2. Световен футбол
  3. Сао Пауло победи шампиона Флуминензе и спря черна серия

Сао Пауло победи шампиона Флуминензе и спря черна серия

Сао Пауло взе мача с 2:1 и прекъсне серията от 12 мача без победа в първенството

Сао Пауло победи с 2:1 у дома шампиона Флуминензе и прекъсна серията си от 12 поредни мача без победа в бразилското първенство.

Бившият бразилски национал Луиш Фабиано и защитникът Рейналдо реализираха попадения през първото полувреме пред близо 50 хиляди запалянковци на стадион "Морумби".

Фабиано откри резултата в 26-ата минута, а малко преди края на полувремето Рейналдо вкара втори гол за домакините. Едуард върна едно попадение в полза на Флу в последните секунди на срещата.

Сао Пауло нямаше победа в последните три месеца. Отборът спечели първите си два двубоя от шампионата, но след това в 12 поредни срещи не познаваше вкуса на успеха, посочва БТА.

До момента отборът има 14 точки от 15 изиграни срещи и се намира на незавидното 18-о място в класирането. Тимът на Флуминензе, който има 18 точки, игра без основния си нападател Фред.

Крузейро спечели важна победа с 2:0 като гост срещу Понте Прета и се изкачи начело в класирането с актив от 31 точки.

Намиращият се на втора позиция състав на Ботафого загуби с 0:2 навън срещу Атлетико Паранензе и отстъпи лидерската позиция в подреждането.

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка

Аржентина пак не победи след 1:1 с Венецуела (ВИДЕО)