2. Световен футбол
  3. Сао Пауло си гарантира участие в Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Сао Пауло си гарантира участие в Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Крисиума изпадна, Ботафого също е близо до втория ешелон

След като снощи спечели втората си поредна шампионска титла на страната, Крузейро има шанс да се придвижи напред и в турнира за Купата на Бразилия, ако елиминира градския си съперник Атлетико Минейро. Първата полуфинална среща завърши 2:0 за Атлетико Минейро, но в сряда шампионите могат да се опитат да обърнат развоя на събитията.

За Крузейро това няма да бъде невъзможно, предвид че станаха единствения отбор в Лигата, който е побеждавал всеки отбор този сезон поне веднъж.

Крисиума стана първият отбор, който изпадна след равенството 1:1 като гост на Фламенго. Два кръга преди края отборът остана на последното 20-о място с 31 точки, а Палмейрас има 39. Фламенго поведе с гол на Елтон Брандао в 38-ата минута, а Клебер Сантана изравни за гостите в 65-ата, но това се оказа единствен гол за тях в мача. Ситуацията е напълно очаквана, след като преди седмица ръководството на клуба освободи 10 футболисти с големи заплати, включително и ветеранът Пауло Байер.

Сао Пауло спечели регионалното дерби със Сантос с 1:0 като гост и си гарантира място в топ 4 в края на сезона и сигурно участие в Копа Либертадорес през 2015 година. Боскилия вкара единствения гол за гостите в 55-ата минута и те вече имат 69 точки, на 7 след шампиона Крузейро и на 8 пред 5-ия Атлетико Минейро.

Голяма крачка в тази посока направи и Коринтианс, който победи с 1:0 Гремио и се нарежда на 3-о място с 66 точки. Парагвайският ветеран Хосе Пауло Гереро вкара с глава 7 минути преди края.

В директен сблъсък за 4-ата позиция Интернасионал (Порто Алегре) победи Атлетико Минейро с 2:1 и се настани на тази позиция, изпреварвайки противниците си с 2 точки.

Един от най-популярните отбори в Бразилия - Ботафого (Рио де Жанейро), падна с 0:2 при гостуването на Чапекоензе и остана на предпоследната 19-а позиция с 33 точки и почти илюзорни шансове за оцеляване.

Двата отбора от град Баия- Витория и Баия, също са в зоната на изпадащите след пораженията си днес и не успяха да се възползват от загубата на Палмейрас с 0:2 в Коритиба.