2. Световен футбол
  3. САЩ и Хондурас завършиха наравно в контролна среща (ВИДЕО)

САЩ и Хондурас завършиха наравно в контролна среща (ВИДЕО)

Мейнор Фигероа донесе равенството за Хондурас четири минути преди края на срещата

С попадение на Мейнор Фигероа четири минути преди края Хондурас стеигна до равенството 1:1 в контролна среща със САЩ по футбол.

Джоузи Алтидор откри резултата в 10-ата минута след пас на Майкъл Брадли за радост на феновете в родния му град. Така Алтидор още веднъж показа на селекционера Юрген Клинсман, че незаслужено е бил пренебрегван в последните мачове въпреки трудностите, които има в клубния си отбор Съндърланд (Англия).

Алтидор стартира много мотивирано в срещата и две минути преди да се разпише открадна топката от Вилмер Крисанто, подаде на Кринт Демпси, но партньорът му в атаката стреля в аут. Две минути по-късно той получи подаване от Брадли, влезе пред Виктор Бернандес и с удар по земята прати топката в ъгъла.

Хондурас можеше да изравни в 20-ата минута, но ударът от 25 метра на Анди Нахар не намери опразнената от излезлия напред вратар на янките Ник Римандо.

Водени от костариканската легенда Ернан Медфорд, хондурасците направиха финален натиск и в 86-ата минута стигнаха до равенството.

Кристиано Роналдо продължава да бележи в Саудитска Арабия(ВИДЕО)