2. Световен футбол
  3. САЩ и Сенегал също се класираха за полуфиналите на световното за младежи

САЩ и Сенегал също се класираха за полуфиналите на световното за младежи

"Янките" се наложиха с 1:0 над Колумбия, докато Сенегал победи Украйна с 4:2

Отборите на САЩ и Сенегал се класираха за четвъртфиналите на световното първенство за младежи 20 години. "Янките" се наложиха с 1:0 над Колумбия, докато Сенегал победи Украйна с 4:2 след изпълнение на дузпи. За Сенегал, който е дебютант на подобен форум, в герой се превърна вратарят Ибрахима Си, който улови 3 от 4-те дузпи на противника, докато в същото време и тримата изпълнители за западноафриканския тим бяха точни.

Двубоят в Норт Шор предложи доста емоции на зрителите, като и двата тима имаха добри шансове за гол. В 70-ата минута такъв най-сетне падна, след като Баседин пое чудесно подаване Евхен Немтинов и откри за Украйна след удар от малък ъгъл. Сенегал обаче не се предаде и в 83-ата минута Сиди Сар изравни с топовен удар с левия крак след самостоятелен пробив. В продълженията нов гол не падна, като Сенегал имаше по-добрите шансове, а Нианг се отличи със страхотен пропуск минути преди края. При дузпите вратарят Си се изяви, като хвана изстрелите на Чумак, Каратин и Лучкиевич и изпрати родината си на историчeски четвъртфинал.

На "Уестпак Стейдиъм" в Уелингтън имаше по-малко драма, а САЩ се класира за четвъртфиналите с гол на Рубио Рубин в 58-ата минута на срещата. В 81-ата американците останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Келин Акоста. Въпреки това обаче колумбийците не успяха да се възползват от шанса си и да стигнат поне до изравнително попадение. По-рано днес за четвърфиналите се класираха тимовете на Сърбия и Мали. В следващата фаза сърбите ще срещнат именно САЩ, Сенегал чака победителя от Австрия - Узбекистан, а Мали ще срещне или Германия, или Нигерия.