2. Световен футбол
  3. САЩ не можа да вкара на Канада - 0:0 (видео)

САЩ не можа да вкара на Канада - 0:0 (видео)

Американците не изнесоха очакваната лекция на съседите си в Торонто

Националният отбор на САЩ по футбол завърши 0:0 в контролна среща със съседите от Канада - трета от поредицата контролни преди старта на Световните квалификации в зона КОНКАКАФ.

След като размазаха Шотландия с 5:1, а след това претърпяха поражение с 1:4 от Бразилия, очакванията бяха американците да спечелят.

Канада няма победа над по-сериозния си южен съсед от 1985-а година, но беше близо да зарадва феновете си в Торонто.

Въпреки че отборът на САЩ имаше сериозно предимство във владеенето на топката, най-добрите им положения за гол дойдоха в последните минути. Кларънс Гуудсън имаше две страхотни възможности в добавеното време, включително и остър удар с глава след центриране от фаул.

Вратарят на Кленовите листа Ларс Хиршфийлд обаче спаси. Минута по-късно Хиршфийлд спаси от близо и тупалка на Джерамейн Джоунс.

Въпреки че вече 15 мача нямат поражение от канадците, футболистите на САЩ не оставиха позитивни настроения с представянето си.

Те ще играят на 8-и юни квалификация за място на Световните финали в Бразилия като домакини във Флорида на изненадата до момента Антигуа и Барбуда.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026