2. Световен футбол
  3. "Селесао" отново не убеди, взе само точка от Мексико в мач без голове (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вратарят на мексиканците се превърна в герой за тима си

Бразилия и Мексико завършиха при резултат 0:0 във първия мач от втория кръг на груповата фаза на Мондиал 2014. Така и двата отбора вече имат по четири точки, но домакините остават начело на група "А" заради по-добрата си голова разлика.

Двубоят бе изпъстрен с опасни ситуации пред двете врати, а главният съдия Чунейт Чакър пусна малко по-свободни действия и се получи истинска битка на терена.

Това е второто нулево равенство на тазгодишното Световно първенство, след като по-рано Иран и Нигерия не успяха да си вкарат гол. Бразилия не успя да спечели първите си два мача от групата за първи път от 1982 година.

Вратарят на Мексико Гилермо Очоа се превърна в герой за тима си, след като спаси абсолютно всичко, което футболистите на "Селесао" предложиха. Още в 26-ата минута Неймар засече центриране отдясно, но ударът му с главата срещан десния страничен стълб.

Отново Неймар бе близо до откриването на резултата в средата на втората част, но Очоа спаси удара му. В края на двубоя Тиаго Силва стреля с глава от упор, но не успя да насочи добре топката и я прати право в тялото на Очоа.

В добавеното време Мексико можеше и да открадне трите точки, но Жулио Сезар също показа класата си. Хименес отправи мощен удар по диагонала, а бразилският страж със страхотен плонж отрази шута му.

В последните мачове от групата Бразилия среща Хърватия, а Мексико - Хърватия, като преди това Камерун и Хърватия ще излязат един срещу друг на 19 юни от 01:00 часа през нощта.