2. Световен футбол
  3. Шампионът Бока поведе в класирането (видео)

Шампионът Бока поведе в класирането (видео)

Шампионът Бока Хуниорс поведе в класирането в аржентинския футболен шампионат "Клаусура" след победа с 2:0 над домакина Сан Лоренсо

Шампионът Бока Хуниорс поведе в класирането в аржентинския футболен шампионат "Клаусура" след победа с 2:0 над домакина Сан Лоренсо. Така Бока продължи серията си от 33 поредни мача без поражение в лигата. Младият халф Хуан Санчес Мино, който замени в титулярния състав получилия почивка за този мач Хуан Роман Рикелме, откри резултата в 59-ата минута с удар по тревата от границата на наказателното поле.

Резервата Пабло Моуче удвои при минути преди края. Гостите от Сан Лоренсо завършиха мача с човек по-малко след червен картон на Габриел Мендес в самия край след груб фаул срещу Диего Риверо. След нарушението футболисти на двата отбора се сдърпаха и Карлос Буено (Сан Лоренсо) и Хуан Инсауралде (Бока Хуниорс) също получиха директни червени картони за размяна на удари.

Бока, който все още не е получил гол от началото на сезона, е водач в класирането след четири изиграни мача с 10 точки, колкото има и Тигре. Велес Сарсфийлд, Естудиантес и Ол Бойс имат по 8 точки.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026