2. Световен футбол
  3. Шампионът Флуминензе започна новия сезон с победа

Шампионът Флуминензе започна новия сезон с победа

Освиркаха Неймар в последния му мач за Сантос (ВИДЕО)

Защитаващият титлата си Флуминензе започна с победа новия сезон в бразилското футболно първенство. Шампионите спечелиха с 2:1 срещу гостуващия Атлетико Паранаензе. Рафаел Собис откри резултата след четвърт час игра от дузпа, а след това асистира за второто и решително попадение на Самуел Роса в 54-ата минута. Маноел беше изравнил за гостите в 28-ата минута.

Сантос завърши 0:0 като домакин на Фламенго в едно от дербитата на първия кръг. Звездата на местния футбол Неймар беше освиркван от феновете на гостите в последния си мач с екипа на Сантос, след като вчера официално стана ясно, че той ще премине в Барселона. По-голямата част от 63 500 запалянковци на Националиня стадион "Мане Гаринча" бяха привърженици на Фламенго, които бурно освиркваха Неймар при всяко негово докосване на топката.

Отборът на Крузейро беше най-убедителен в първия кръг, след като разгроми гостуващия Гояш с 5:0 след четири попадения до почивката. Два гола реализира Нилтон, а Диего Соуса, Бруно Родриго и Умберлито Боргес също се разписаха.

Носителят на Копа "Либертадорес" за миналия сезон Коринтианс стартира с домакинско 1:1 срещу Ботафого. Бившият холандски национал Кларенс Сеедорф асистира за попадението на Рафаел Маркес от гостите в 26-ата минута. Паулиньо изравни четвърт час преди края.

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка

Аржентина пак не победи след 1:1 с Венецуела (ВИДЕО)