2. Световен футбол
  3. Шанс за Бока да излезе на върха след реми на Сан Лоренсо (ВИДЕО)

Шанс за Бока да излезе на върха след реми на Сан Лоренсо (ВИДЕО)

Бока Хуниорс ще излезе начело в шампионата при победа над Сармиенто в нощта на понеделник срещу вторник

Сан Лоренсо завърши наравно 1:1 като гост на Унион Санта Фе в мач от 16-ия кръг на аржентинското първенство по футбол, което откри възможност за Бока Хуниорс да излезе начело в шампионата при победа над Сармиенто в нощта на понеделник срещу вторник.

Сан Лоренсо откри резултата на негостоприемния градски стадион в Санта Фе, след като Себастиан Бланко се разписа в 40-та минута на срещата. Игнасио Малкора обаче изравни в заключителните секунди на първата част, а двата отбора не си отбелязаха повече голове и поделиха точкита в първия мач от съботната програма на Примера дивисион.

Сан Лоренсо е с актив от 33 точки и води с две пред колоса Бока Хуниорс. 31 пункта има и отборът на Ривър Плейт, който не успя да се възползва от грешката на лидера в шампионата и завърши наравно 1:1 срещу аутсайдера Темперлей на "Монументал".

Рамиро Мори даде аванс на Ривър Плейт след половин час игра, но Габриел Еспарса изравни осем минути по-късно и оформи крайното 1:1 в последния мач от съботната програма на Примера. Расинг Клуб, четвърти във временното класиране, също има възможност да излезе начело след 16-ия кръг на първенството. Играчите на Расинг обаче ще трябва да победят родния тим на Лионел Меси - Нюелс Олд Бойс, както и да стискат палци за Сармиенто срещу Бока.