2. Световен футбол
  3. Симулация на Иван Боладо доведе до исторически успех на Екваториална Гвинея

Симулация на Иван Боладо доведе до исторически успех на Екваториална Гвинея

Бившият нападател на ЦСКА спечели дузпа в края и помогна за обрата на своите срещу Тунис след продължения

Екваториална Гвинея се класира за първи път в своята история за полуфиналите на турнира за Купата на Африка.

Домакините на тазгодишния форум, който трябваше да се проведе в Мароко, но оттам отказаха заради опасността от вируса ебола, успяха да стигнат до мъчен обрат над Тунис.

„Орлите от Картаген” откриха резултата в 70-ата минуга, коато Акаиши бе намерен в пеналта и с удар отблизо не остави шансове на вратаря – 1:0.

Ключово за срещата обаче се отказа влизането на Иван Боладо. Бившият нападател на ЦСКА се появи на терена в 80-ата минута и в самия край падна за дузпа в пеналта, а реферът посочи бялата точка, въпреки неистовите и напълно логични протести на тунзийците.

В крайна сметка обаче Хавиер Балбоа застана зад топката и хладнокръвно изравни – 1:0.

Така мачът влезе в продължения, а в 102-ата минута именно Балбоа си спечели едно доста спорно нарушение пред наказателното поле.

Впоследствие самият той изпълни по отличен начин свободния удар и така прати страната си на полуфинал, където Екваториална Гвинея ще срещне победителя от двубоя Гана – Гвинея.