2. Световен футбол
  3. Тевес бележи при загуба на Бока

Тевес бележи при загуба на Бока

Бока Хуниорс загуби като домакин от Унион Санта Фе с 3:4

Тимът на Бока Хуниорс загуби изненадващо у дома с 3:4 от състава на Унион Санта Фе и по този отстъпи първото място в класирането в аржентинската Примера Дивисион.

Хонатан Кайери откри за Бока след само 7 минути игра, но в 27-ата минута ходът на срещата се обърна на 180 градуса, след като вратарят на домакините Агустун Орион събори в наказателното поле Лукас Гамба. Главният съдия не се поколеба да отсъди дузпа за Унион и да изгони от игра Орион.

Виктор Малкора изравни от дадената дузпа, а 5 минути по-късно Маурисио Мартинес вкара втори гол за гостите от Санта Фе.

Минута след началото на втората част Тевес вкара втория си гол за Бока след завръщането си на "Ла Бомбонера", но в 65-ата минута гостите отново реализираха чрез Емануел Бритес.

В 88-ата минута Кайери изравни за 3:3 и домакините усещаха, че ще вземат поне точка от мача. В първата минута на добавеното време обаче Гамба реализира с глава и оформи крайното 3:4.

Загубата не позволи на Бока да си върне първото място в класирането. Възпитаниците на Родолфо Аруабарена имат 40 точки, колкото и ледара Сан Лоренсо след изиграването на 19 кръга. Победата пък изкачи Унион Санта Фе на десето място в подреждането с 30 точки.

В останалите срещи от снощи Олимпо Бланка спечели като домакин срещу Нюелс Олд Бойс с 2:0, Расинг и Белграно завършиха 0:0, а а Крусеро дел Норте, който водеше с 3:0 до 70-ата минута срещу Уракан, допусна изравняване до 3:3.