2. Световен футбол
  3. Тигрес изпусна Ривър Плейт в първия финален мач в Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Тигрес изпусна Ривър Плейт в първия финален мач в Копа Либертадорес (ВИДЕО)

След 0:0 съдбата на трофея ще бъде решена следващата седмица в Буенос Айрес

Съдбата на трофея в турнира Копа Либертадорес ще бъде решена следващата седмица в Буенос Айрес, след като тази нощ в мексиканския град Монтерей Тигрес и Ривър Плейт завършиха 0:0 в първия финален мач.

Тигрес имаше по-добрите шансове за гол и играчите на Рикардо Ферети трябва да съжаляват повече за пропуснатите възможности. Те не успяха да вкарат в домакински мач за пръв път през сезона, като веднъж и гредата помогна на гостите.

В 72-ата минута треньорът на аржентинците Марсело Гаярдо бе отстранен от главния рефер, след като позволи да се разкрещи на четвъртия съдия. Така по всяка вероятност той ще трябва да наблюдава от трибуните реванша на "Монументал" идната седмица.

Победа за Ривър ще донесе първа Копа Либертадорес на аржентинския гранд от 1996 година насам и трета в историята, докато Тигрес може да стане първият мексикански отбор, който триумфира в южноамериканския еквивалент на европейската Шампионска лига.