2. Световен футбол
  3. Тигрес срещу Ривър Плейт на финала за Копа Либертадорес

Тигрес срещу Ривър Плейт на финала за Копа Либертадорес

Финалът се играе в два мача на разменено гостуване

Мексиканският Тигрес ще играе с аржентинския колос Ривър Плейт на финала на турнира Копа Либертадорес, след като се наложи с 3:1 в реванша над бразилския Интернасионал и с общ резултат 4:3 достигна до последния кръг в надпреварата.

На стадиона в Леон домакините откриха в 17-ата минута, когато бившият нападател на Тулуза Андре-Пиер Жиняк реализира с глава след центриране отдясно.

В 41-ата минута мексиканците удвоиха аванса си, след като Джеферсън си вкара автогол.В началото на второто полувреме Рафаел Собис можеше да вкара и трети гол за Тигрес, но пропусна от дузпа. Четири минути по-късно обаче Ехидио Аревало стори това. До края бразилският тим натисна в търсене на нужните два гола, но стигна само до един чрез бившия играч на Порто Лисандро Лопес, който бе точен в 88-ата минута.

Финалът за Копа Либертадорес се играе в два мача на разменено гостуване, като първата среща е следващата сряда. Домакин е тимът на Ривър Плейт.