2. Световен футбол
  3. Тихуана гледа към първа титла в Мексико след 2:1 над Толука

Тихуана гледа към първа титла в Мексико след 2:1 над Толука

Абсолютният дебютант Тихуана победи с гол от засада

Тихуана спечели с 2:1 срещу Толука и гледа към първата си титла в първенството на Мексико въобще. Срещата-реванш е в неделя, а при успех Толука ще прибави 11-и трофей във витрината си и ще се изравни като най-успешен тим с Чивас Гуадалахара. Тимът на Тихуана от едноименния курорт е дебютант в Примера лига на Мексико.

Те откриха резултата в 24-ата минута с гола на Кристиан Мартинес, но заслугата беше на Кристиан Пейерано, който елиминира цялата защита с дрибъл и фалцово центриране.

През цялото първо полувреме домакините имаха надмощие и създадоха доста голови положения, но опитният тим на Толука изравни само след две минути при първата си реална атака в срещата. Парагваецът Бенитес изравни от малък ъгъл след подаване на Лукас Силва.

Пабло Агияр донесе успеха на домакините в 40-ата минута. Фернандо Арсе центрира от фаул от дясно, националът на САЩ Джо Корона продължи топката и Агияр я вкара в мрежата. Телевизионните повторения показаха, че голът е от засада, но съдията не уважи протестите на играчите на Толука и на треньора Енрике Меса.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка