2. Световен футбол
  3. Тунис и ДР Конго продължават напред за Купата на Африка

Тунис и ДР Конго продължават напред за Купата на Африка

Юнес Хамза с четвърт час игра, Гари Родригес с цял мач, но Кабо Верде и Замбия отпаднаха

Представителните тимове на Тунис и ДР Конго се класираха за директните елиминации на турнира за Купата на Африканските нации.

„Орлите от Картаген” направиха реми 1:1 с ДР Конго. Нападателят на българския шампион Лудогорец Юнес Хамза се появи в 74-ата минута на срещата, когато вече бяха отбелязани и двете попадения.

Първо Тунис откри чрез Ахмед Акаичи в 31-ата минута, а в 66-ата Джереми Бокалиа изравни и така ДР Конго регистрира четвърто поредно реми, което бе достатъчно за участие в следващата фаза.

При равенство, но без попадения приключи и срещата между Кабо Верде и Замбия, а така двата тима се сбогуваха с надпреварата. Бившият играч на Левски Гари Родригес игра цял мач за „сините акули”.

Със спечелената точка те събраха три, с колкото е и вторият в потока ДР Конго, който обаче има отбелязан с един гол повече и затова продължава напред.

В следващата фаза отборът ще срещне Конго, докато лидерът Тунис ще играе срещу домакините на форума от Екваториална Гвинея.