2. Световен футбол
  3. Тунис победи Замбия след обрат

Тунис победи Замбия след обрат

„Картагенските орли” се наложиха с 2:1 в двубой от Група В

Националният отбор на Тунис постига важна победа над Замбия в двубой от Група В на турнира за Купата на африканските нации. „Картагенските орли” се поздравиха след 2:1, като до този резултат се стигна след обрат с късни голове.

Голмайстор за Замбия стана Емануел Мейука, а победата за Тунис донесоха Ясине Чикхауди и Ахмед Акаичи. Нападателят на Лудогорец Юнес Хамза игра в двубоя и бе в основата на втория гол.

Футболистите на Замбия отправиха повече удари към вратата на съперника – общо 8 срещу само 3, но след силни последни минути се стигна до победата. С този успех отборът на Тунис се изкачи на първото място в групата и има вече 4 точки, а Замбия за момента заема третото място.

Другият двубой от Група В е между Кабо Верде и ДР Конго, който е с начален час 21:00 българско време.

Първият гол падна в 60-ата минута. Тогава Мейука получи топката в наказателното поле и с плътен удар я прати в долния десен ъгъл.

Футболистите на Замбия обаче успяха да съхранят преднината си само за десет минути.  В 70-ата минута след изпълнен ъглов удар, Бен Юсеф отклони с глава към Акаичи, който от един-два метра не сбърка и възстанови равенството. Победата за Тонис донесе Ясине Чикхауди в 88-ата минута, който се разписа с глава.