2. Световен футбол
  3. Уачипато спечели титлата в Чили, Спортинг Кристал триумфира в Перу

Уачипато спечели титлата в Чили, Спортинг Кристал триумфира в Перу

Уачипато стана шампион на Чили за втори път в историята си след победа над Унион Еспаньола с 3:2 след изпълнение на дузпи във втория мач от финала за титлата в шампионата "Клаусура".

Отборът от южната част на Чили изненадващо триумфира с титлата, след като Мануел Виялобос направи 3:1 за Уачипато в 89-ата минута, с което бе изравнен резултата от двата мача.

При дузпите играчите на Уачипато пропуснаха първите два удара, но след това гостите от Унион Еспаньола пропиляха три от общо шестте дузпи и позволиха на Омар Мерло да отбележи победния гол за домакините.

Това е втора титла в историята на Уачипато, като другият триумф е през далечната 1974 година, припомня БТА.

В съседно Перу отборът на Спортинг Кристал стана шампион на страната за 16-и път след две победи на финала с по 1:0 над новака Реал Гарсиласо.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка