2. Световен футбол
  3. Удариха по главата Неймар (видео)

Удариха по главата Неймар (видео)

Звездата на Сантос Неймар, бе ударен с предмет от фенове на Боливар в първи осминафинален мач на турнира Копа Либертадорес, завършил с победа за боливийците с 2:1.

Неймар трябваше да изпълни ъглов удар в 78-а минута, но хвърлен от трибуните предмет, го удари в главата и той падна тревата. След като получи лекарска помощ, нападателят продължи игра, а реферът даде знак, че ако случаят се повтори, ще прекрати мача.

Боливар обаче имаше късмет срещата да се доиграе и да завърши с победа за домакините на стадиона в Ла Пас, който се намира на 3 600 метра надморска височина. Вратарят на Сантос - Рафаел, си вкара автогол още във 2-а минута и даде преднина на Боливар, но Маранао изравни за Сантос в 35-а минута. Победното попадение за боливийците вкара Хасмани Кампос в 75-а минута.

В другия първи осминафинален мач тази нощ бразилските Интернасионал и Флуминензе не си отбелязаха гол и оставиха развръзката за реванша. Интернасионал бе по-близо до победата, но в 57-а минута аржентинецът Хесус Датоло пропусна дузпа.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026