2. Световен футбол
  3. Уругвай остана на точка от върха след 2:1 над Еквадор в Монтевидео (ВИДЕО)

Уругвай остана на точка от върха след 2:1 над Еквадор в Монтевидео (ВИДЕО)

Парагвай загуби тежко с 1:4 у дома от Перу, Венецуела разби Боливия с 5:0 в дербито на дъното

Уругвай победи Еквадор с 2:1 у дома и остана на второ място в световните квалификации в зона Южна Америка, на точка зад лидера Бразилия, ударил Аржентина с 3:0 в голямото дерби.

Карлос Санчес центрира от корнер в 12-ата минута и защитникът Себастиан Коатес с бедрото си засече точно на втора греда за 1:0 за кеф на препълнените трибуни в Монтевидео.

В 45-ата минута халфът на еквадорците Ренато Ибара мощно напредна през центъра и пусна напред за Фелипе Кайседо, който овладя добре и ниско по диагонала преодоля Муслера – 1:1.

„Урусите” си върнаха аванса веднага след центъра. Те бяха ядосани от допуснатия гол и директно потеглиха в атака, мощен изстрел на левия бек Гастон Силва беше само отбит от вратаря, Карлос Санчес овладя в наказателното поле и пусна успоредно пред вратата, където Диего Ролан подложи крак за 2:1 и донесе трите точки на домакините.

В първия мач за вечерта от квалификациите на континента Колумбия и Чили направиха разочароващо 0:0 в друго дерби. Алексис Санчес пропусна мача с контузия, а Радамел Фалкао се върна за колумбийците като резерва след дълго отсъствие, но гол на стадиона в Баранкия така и не падна.

Парагвай поведе на Перу в Асунсион, но после инкасира тежко поражение с 1:4.

Риверос изведе „гуараните” напред в 10-ата минута и домакините се оттеглиха на почивка с гол аванс.

След паузата централният бранител Кристиян Рамос изравни в 49-ата минута, а Едисон Флорес осъществи обрата в 71-ата.

Парагвай се откри и получи още два гола в края. Десетката Кристиян Куева направи 3:1, а резервата на парагвайците Едгар Бенитес си вкара автогол, за да добави още горчилка към загубата.

В дербито между последните два отбора в класирането Венецуела размаза Боливия с 5:0 в Матурин. Нападателят на Торино Жозеф Мартинес вкара хеттрик, а Якубу Куфати и Ромуло Отеро също се разписаха.