2. Световен футбол
  3. Уругвайският Уондърърс надви отбор от Венецуела с 3:2 в мач с 5 червени картона (ВИДЕО)

Диего Милито вкара гол и даде две асистенции при разгрома на Расинг с 5:0 над друг отбор от Венецуела

Уругвайският Уондърърс победи гостуващия Самора от Венецуела с 3:2 в мач с пет червени картона от първия кръг в група 5 на най-престижния южноамерикански клубен турнира по футбол за Копа Либертадорес.

Гостите останаха с човек по-малко в 20-ата минута, когато беше отстранен Ангел Фария, но шест минути по-късно поведоха в резултата с попадение на Джон Мурийо. В 31-ата минута Адриан Коломбино от уругвайците получи втори жълт и червен картон, а при численото равенство на терена Гастон Родригес изравни в последните секунди на първото полувреме. Венецуелците отново излязоха напред в 54-ата минута след хубав удар от дистанция на Арлес Флорес, но Николас Албарасин изравни в 79-ата минута от дузпа, за нарушението за която Луис Овайе от гостите получи втори жълт и червен картон.

Резервата Леандро Реймундес донесе победата на Уондърърс в 82-ата минута, след като засече с глава центриране на Албарасин. В самия край Мурийо и Хуан Машия се спречкаха след остро влизане и двамата също бяха изгонени от боливийския съдия Раул Ороско.

Еквадорският първенец Емелек стартира с победа като гост с 10 над Универсидад де Чили в група 4, въпреки че завърши мача с 9 души. Мийер Боланьос вкара единствения гол в 64-ата минута, а в последните десет минути на срещата Джон Нарваес и Фернандо Хименес бяха отстранени с червени картони, но домакините не се възползваха от числения си превес.

В друг мач от групата Дъ Стронгест се наложи с 3:1 над гостуващия бразилски Интернасионал, който също завърши мача с 10 души след червен картон на Нилмар за груб фаул срещу Диего Вайар минута преди края.

Аржентинският Расинг Клуб направи впечатляващ старт на кампанията си в група 8, след като разгроми с 5:0 домакина Депортиво Тачира (Венецуела). Густаво Боу се отличи с хеттрик и две асистенции за гостите, а бившият нападател на Интер Диего Милито добави попадение и две голови подавания. Това беше първи мач за Расинг в копа "Либертадорес" след 2003 година.